PIASTY

Awaria piasty czy łożyska - jak znaleźć przyczynę usterki?

Nowe auta coraz częściej posiadają zintegrowane łożysko z piastą. Awaria jednego z tych podzespołów skutkuje więc wymianą całego kompletu. W starszych samochodach awaria łożyska wiązała się z wymianą czytaj więcej »

fotobudka Bielsko Biała

Wesele z atrakcjami

Stworzenie wyjątkowego klimatu podczas wesela wymaga sporego wysiłku. Trzeba znać się na tym, co jest teraz modne, ale też nie można stosować takich rozwiązań, jakie są znane wszystkim. Nie można wybi czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron: co warto o tym wiedzieć?

Optymalizacja stron internetowych oraz skuteczne w wynikach wyszukiwarek internetowych to w obecnych konieczny element działań marketingowych. Co jednak warto wiedzieć na temat pozycjonowania i dlac czytaj więcej »

Papier FIRMOWy

Drukowanie papieru firmowego to dobry biznes

Papier firmowy druk to często realizowana usługa Każda szanująca się firma posiada taki papier w swojej ofercie, nie może bez niego funkcjonować całkiem sprawnie i bardzo dobrze. Może to być papier czytaj więcej »

Taśmy PAKOWe Rzeszów

Taśma z nadrukiem

Własny nadruk na taśmie pakowej to dobra reklama. Można też mieć nadruk ostrzegający o tym, że to, co się tam znajduje należy traktować ostrożnie. Oczywiście, jeśli wykupimy taką opcję to będzie na czytaj więcej »

wycena DZIEł sztukI

Wycenianie dzieła sztuki

Wydaje mi się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego skąd bierze się cena dzieła sztuki. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak jak teraz być po prostu nie może. Nie mówię, że przyda się absolut czytaj więcej »

Noclegi lądek zdrój

Odpowiednio przygotowane noclegi

Wiele osób dzisiaj musi koniecznie zdecydować się na wyjazd na wczasy, aby móc odpocząć i się zrelaksować. Jak się okazuje taki odpoczynek każdemu dobrze zrobi. Jednak warto o wiele wcześniej zapozna czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Łódzkie garaże blaszane

Nie ma co ukrywać, że garaże są coraz bardziej popularne. Zależy nam na tym, aby auta nie stały na powietrzu. Wiadomo jak to jest, może zdarzyć się dosłownie wszystko (i nie mam na myśli tylko i wyłą czytaj więcej »

wycena środków trwałych

Zwiększanie wartości środków trwałych

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, iż posiadasz pewne środki trwałe. A przecież korzystasz z takich elementów na co dzień, a prowadząc własny biznes czy jakąkolwiek działalność, masz ich na czytaj więcej »

kANCELARIA adwokacka Szczecin

O pracy adwokata

Chciałbym, żebyśmy się pochylili nad pracą, która jest wykonywana przez adwokata. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą sprawą. Zawód adwokata jest takim zawodem, w którym klienci będą czytaj więcej »

 

Do czego może doprowadzić brak witaminy

witaminy

Zdrowe ciało jest podstawą naszego sprawnego funkcjonowania. Jeżeli zabraknie nam zdrowia, to bardzo trudno jest się odnaleźć w takiej sytuacji. Powrót do pełni sił jest często bardzo trudny,a czasami choroba tak nas zmieniła, że całkowity powrót do zdrowia może nie być możliwy. Dlatego lepiej jest zapobiegać niż leczyć i zamiast pakować się w choroby, trzeba dbać o swoje ciało. Podstawą sprawnie funkcjonującego ciała jest dieta bogata w różnego rodzaju makroelementy. WITAMINy są podstawą w tym przypadku, ponieważ regulują wszystkie najważniejsze procesy życiowe człowieka. Brak witamin wiąże się z bardzo ciężkimi chorobami, które mogą czasami prowadzić do śmierci. Co się dzieje, kiedy w naszym organizmie zapanuje awitaminoza? Jednym z najbardziej znanych schorzeń związanych z brakiem witaminy jest szkorbut. Kiedyś była to choroba żeglarzy, którzy z powodu złej diety i miesięcy izolacji na morzu tracili cały zapas witaminy C, w tamtych czasach choroba ta była śmiertelna, dzisiaj na szczęście jest już w pełni uleczalna. Brak innych witamin może prowadzić między innymi do zaników mięśni, krzywicy, anemii, różnych stanów zapalnych i chorób układu nerwowego, a także do zmęczenia i depresji. Witaminy są niezbędne, a ich niedobór jest w konsekwencji niszczący dla całego organizmu.

dobra witaminy

Bez witamin większość procesów życiowych nie mogłoby się odbywać. Dobrą wiadomością jest to, że człowiek nie potrzebuje jakiejś olbrzymiej ilości witamin. Zbilansowana dieta jest w stanie w pełni pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu na te zbawienne związki. Witaminy znajdują się praktycznie we wszystkich warzywach i owocach, a także takich produktach jak jaja, mleko czy mięso.