PIASTY

Awaria piasty czy łożyska - jak znaleźć przyczynę usterki?

Nowe auta coraz częściej posiadają zintegrowane łożysko z piastą. Awaria jednego z tych podzespołów skutkuje więc wymianą całego kompletu. W starszych samochodach awaria łożyska wiązała się z wymianą czytaj więcej »

fotobudka Bielsko Biała

Wesele z atrakcjami

Stworzenie wyjątkowego klimatu podczas wesela wymaga sporego wysiłku. Trzeba znać się na tym, co jest teraz modne, ale też nie można stosować takich rozwiązań, jakie są znane wszystkim. Nie można wybi czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron: co warto o tym wiedzieć?

Optymalizacja stron internetowych oraz skuteczne w wynikach wyszukiwarek internetowych to w obecnych konieczny element działań marketingowych. Co jednak warto wiedzieć na temat pozycjonowania i dlac czytaj więcej »

Papier FIRMOWy

Drukowanie papieru firmowego to dobry biznes

Papier firmowy druk to często realizowana usługa Każda szanująca się firma posiada taki papier w swojej ofercie, nie może bez niego funkcjonować całkiem sprawnie i bardzo dobrze. Może to być papier czytaj więcej »

Taśmy PAKOWe Rzeszów

Taśma z nadrukiem

Własny nadruk na taśmie pakowej to dobra reklama. Można też mieć nadruk ostrzegający o tym, że to, co się tam znajduje należy traktować ostrożnie. Oczywiście, jeśli wykupimy taką opcję to będzie na czytaj więcej »

wycena DZIEł sztukI

Wycenianie dzieła sztuki

Wydaje mi się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego skąd bierze się cena dzieła sztuki. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak jak teraz być po prostu nie może. Nie mówię, że przyda się absolut czytaj więcej »

Noclegi lądek zdrój

Odpowiednio przygotowane noclegi

Wiele osób dzisiaj musi koniecznie zdecydować się na wyjazd na wczasy, aby móc odpocząć i się zrelaksować. Jak się okazuje taki odpoczynek każdemu dobrze zrobi. Jednak warto o wiele wcześniej zapozna czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Łódzkie garaże blaszane

Nie ma co ukrywać, że garaże są coraz bardziej popularne. Zależy nam na tym, aby auta nie stały na powietrzu. Wiadomo jak to jest, może zdarzyć się dosłownie wszystko (i nie mam na myśli tylko i wyłą czytaj więcej »

wycena środków trwałych

Zwiększanie wartości środków trwałych

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, iż posiadasz pewne środki trwałe. A przecież korzystasz z takich elementów na co dzień, a prowadząc własny biznes czy jakąkolwiek działalność, masz ich na czytaj więcej »

kANCELARIA adwokacka Szczecin

O pracy adwokata

Chciałbym, żebyśmy się pochylili nad pracą, która jest wykonywana przez adwokata. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą sprawą. Zawód adwokata jest takim zawodem, w którym klienci będą czytaj więcej »

 

Pozycjonowanie stron: co warto o tym wiedzieć?

Optymalizacja stron internetowych oraz skuteczne Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwarek internetowych to w obecnych konieczny element działań marketingowych. Co jednak warto wiedzieć na temat pozycjonowania i dlaczego właściwie jest to aż tak istotna dziedzina?

Czym jest pozycjonowanie stron i jakie niesie ze sobą korzyści?

Podstawowym celem, jaki zakłada pozycjonowanie jest poprawa pozycji witryny w wynikach głównych wyszukiwarek internetowych, w tym przede wszystkim Google oraz Bing. Wyższa pozycja w rankingach wyszukiwarek przekłada się bowiem na zwiększenie ruchu na stronie. To z kolei stanowi konieczny warunek dla osiągnięcia odpowiednich wyników finansowych.

Czy jednak oznacza to, że pozycjonowanie polega tylko i wyłącznie na tym, aby strona była lepiej rankingowana np. przez Google? Niekoniecznie. Przede wszystkim należy pamiętać, że dobre pozycjonowanie musi zostać poprzedzone umiejętnym doborem fraz kluczowych. Frazy kluczowe to inaczej zbitki słów, które są wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarkach w trakcie szukania danej usługi czy towaru.

Pozycjonowanie a frazy kluczowe

Frazy kluczowe dzielimy na trzy podstawowe kategorie:

1. Frazy proste

2. Frazy typu long tail

3. Frazy brandowe

Naprawdę skuteczne pozycjonowanie musi zawierać frazy z przynajmniej dwóch pierwszych kategorii. Dlaczego tak się dzieje? Frazy proste(np. buty lub buty sportowe) są w stanie zapewnić wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Problem polega jednak na tym, że w tym wypadku nasz biznes niekoniecznie wyświetli się akurat tym osobom, które stanowią target. Aby to ostatnie było możliwe, trzeba korzystać z także z fraz szczegółowych(frazy long tail) oraz w niektórych przypadkach fraz brandowych, czyli fraz zawierających nazwy określonych marek czy nawet modeli produktów.

Dopiero tak skonstruowane pozycjonowanie zasługuje na miano kompletnego.

Czy warto pozycjonować stronę samodzielnie?

Można znaleźć sporo poradników internetowych, które stanowią coś w rodzaju wprowadzenia w tematykę, jaką jest pozycjonowanie. Niestety, pozycjonując stronę samodzielnie mamy bardzo niewielkie szanse na osiągnięcie TOP10 Google czy Bing, nie wspominając już o TOP3. Tymczasem wszelkie badania dowodzą, że ogromna część użytkowników nawet nie sprawdza drugiej lub trzeciej strony wyników wyszukiwania na daną frazę.

Kolejna ważna kwestia dotyczy regulaminów Google lub Bing. Niestety, istnieje sporo działań, które są traktowane przez wyszukiwarki jako niedozwolone. Posłużenie się jakąś z tych metod może poskutkować tym, że strona zostanie całkowicie usunięta z wyszukiwarki, czyli mówiąc kolokwialnie otrzyma bana.