PIASTY

Awaria piasty czy łożyska - jak znaleźć przyczynę usterki?

Nowe auta coraz częściej posiadają zintegrowane łożysko z piastą. Awaria jednego z tych podzespołów skutkuje więc wymianą całego kompletu. W starszych samochodach awaria łożyska wiązała się z wymianą czytaj więcej »

fotobudka Bielsko Biała

Wesele z atrakcjami

Stworzenie wyjątkowego klimatu podczas wesela wymaga sporego wysiłku. Trzeba znać się na tym, co jest teraz modne, ale też nie można stosować takich rozwiązań, jakie są znane wszystkim. Nie można wybi czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron: co warto o tym wiedzieć?

Optymalizacja stron internetowych oraz skuteczne w wynikach wyszukiwarek internetowych to w obecnych konieczny element działań marketingowych. Co jednak warto wiedzieć na temat pozycjonowania i dlac czytaj więcej »

Papier FIRMOWy

Drukowanie papieru firmowego to dobry biznes

Papier firmowy druk to często realizowana usługa Każda szanująca się firma posiada taki papier w swojej ofercie, nie może bez niego funkcjonować całkiem sprawnie i bardzo dobrze. Może to być papier czytaj więcej »

Taśmy PAKOWe Rzeszów

Taśma z nadrukiem

Własny nadruk na taśmie pakowej to dobra reklama. Można też mieć nadruk ostrzegający o tym, że to, co się tam znajduje należy traktować ostrożnie. Oczywiście, jeśli wykupimy taką opcję to będzie na czytaj więcej »

wycena DZIEł sztukI

Wycenianie dzieła sztuki

Wydaje mi się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego skąd bierze się cena dzieła sztuki. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak jak teraz być po prostu nie może. Nie mówię, że przyda się absolut czytaj więcej »

Noclegi lądek zdrój

Odpowiednio przygotowane noclegi

Wiele osób dzisiaj musi koniecznie zdecydować się na wyjazd na wczasy, aby móc odpocząć i się zrelaksować. Jak się okazuje taki odpoczynek każdemu dobrze zrobi. Jednak warto o wiele wcześniej zapozna czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Łódzkie garaże blaszane

Nie ma co ukrywać, że garaże są coraz bardziej popularne. Zależy nam na tym, aby auta nie stały na powietrzu. Wiadomo jak to jest, może zdarzyć się dosłownie wszystko (i nie mam na myśli tylko i wyłą czytaj więcej »

wycena środków trwałych

Zwiększanie wartości środków trwałych

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, iż posiadasz pewne środki trwałe. A przecież korzystasz z takich elementów na co dzień, a prowadząc własny biznes czy jakąkolwiek działalność, masz ich na czytaj więcej »

kANCELARIA adwokacka Szczecin

O pracy adwokata

Chciałbym, żebyśmy się pochylili nad pracą, która jest wykonywana przez adwokata. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą sprawą. Zawód adwokata jest takim zawodem, w którym klienci będą czytaj więcej »

 

Wycenianie dzieła sztuki

wycena dzieł sztuki

Wydaje mi się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego skąd bierze się cena dzieła sztuki. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak jak teraz być po prostu nie może. Nie mówię, że wycena DZIEł sztukI przyda się absolutnie każdemu, ale przybytek wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził, prawda? Być może zaskoczę w tym momencie wielu z Was, ale bardzo często jest tak, że mamy do czynienia z kompromisem. wycena dzieł sztuki odbywa się na zasadzie, że dzieło jest warte dokładnie tyle, ile chce się za nie zapłacić. Nie mniej, nie więcej, dokładnie tyle. Jakie jest Wasze zdanie na temat takiej zasady? Czy taka zasada ma dla Was rację bytu? Jestem bardzo ciekawy tego jak prezentują się Wasze opinie. Bez wątpienia jednak w obecnym czasie nie dojdzie do żadnych zmian, jeżeli chodzi o wycenę sztuki. Warto jeszcze zwrócić uwagę na odniesienie się do tego jak wygląda stan faktyczny. Otóż, doświadczeni kolekcjonerzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że cena nie zawsze musi mieć związek ze stanem faktycznym. Tak było, jest i będzie. Myślę, że dla wielu z Was takie przedstawienie sprawy jest najzwyczajniej w świecie niespodzianką.

Podstawowe kryterium

Skoro temat naszego tekstu to wycena dzieł sztuki, wypadałoby powiedzieć na temat tego jak przedstawia się podstawowe kryterium, jeżeli chodzi o wycenę. Gdyby było inaczej to można by powiedzieć, że mielibyśmy zaniedbanie z mojej strony. Otóż, podstawowe kryterium szacowania to wartość estetyczna. Jest to zasada, od której nie ma jakichkolwiek wyjątków. Mam nadzieję, że wszystko jest już absolutnie jasne i nie ma jakichkolwiek pytań.

dobra wycena dzieł sztuki

Gdyby jednak w dalszym ciągu były jakieś niejasności to serdecznie zachęcam do tego, aby zadawać pytania. Zrobię wszystko, aby udzielić możliwie dokładnej odpowiedzi. Poza tym nie można zapominać o pewnym bardzo ważnym aspekcie. Otóż, to nie jest jeszcze ostatni tekst, jeżeli chodzi o wycenę dzieł sztuki. Co za tym idzie, mam jeszcze coś do powiedzenia. Trudno powiedzieć dokładnie ile wpisów należy się spodziewać, ale zapewniam, że będzie co czytać.